פרשת וישב - עולה שני - גבורה - בזכות יצחק אבינו


אֶת אַחַי אָנֹכִי מְבַקֵּשׁ... אֶת – זה שם המלכות כשהיא עם אור נפש בלבד הכולל כ"ב אותיות מא' ועד ת'. אַחַי גימטרייה חו״ה, שהיא מלכות ללא חיבור פנים בפנים עם התפארת – כלומר ללא אור... שהרי המלכות היא מילוי שם מ״ה שבגימטרייה 19 גימטרייה חו"ה.

וכך היה מבנה השבטים: יוסף הוא יסוד דז"א והאחים הם מעולם הנוקבא, כלומר מעולם המלכות שהיא חוה וגימטרייה אחי... התפקיד של יוסף לתת לאחים מוחין ולהכתיר אותם! כדי להעלות אותם אל עולם הזכר. ולכן המלכות שנקראת אנ״י עם אות כ׳ של המילה כתר יוצרת המילה אָנֹכִי... לשם אנו רוצים להגיע!

הַגִּידָה נָּא לִי – יוסף מבקש מהמלאך גבריאל שיתן לו שפע מוחין להמשיך לאחים האחוזים במלכות שבה כ״ב אותיות וה׳ אותיות מנצפ"ך, שביחד הם 27 אותיות כמניין הַגִּידָה וכמניין ז"ך, לרמוז על אור החכמה שהוא שמן זך כתית למאור שמצוק על הראש... כלומר במוח, בסוד מוחין דחכמה... מוחין דכח מ"ה! מוחין של אד"ם שלם בסוד זכר ונקבה, ולא רק הנקבה שהיא מילוי בסוד המלכות ומוחין דקטנות... שהרי מלו"י הוא דין וגימטרייה אלהי"ם...

דרך שמן החכמה אנו מגלים את היצר הטוב, שיוכל לעבוד ביחד עם יצר הרע! ויוסף שהוא היסוד והפתח של העולם הרוחני, והוא מקבל עזרה מהמלאך גבריאל הממונה על החלומות... שהם אספקלריה שאינה מאירה... אבל היות והם מראה... דרכם ניתן להבין איך מגיעים למראה שמאירה! שהיא בז"א שבו מאיר שם מ"ה.

איך משיגים את השמן של אור החכמה? דרך אחת בלבד... התגברות על הרע!

וכדי לעשות סדר בבלאגן, ולהאיר את החושך הפנימי, פרשת וישב מסייעת לנו...

וישב לשון תשובה! פרשה זו מופיעה תמיד סמוך לחג החנוכה. כי דרך התשובה והארת האור, יוצאים מהחושך של: הבור, כלא, מכירת יוסף, הסתלקות השכינה, שקר ליוסף, שקר ליעקב, ירידת יהודה מהמלכות, בלבול המיטות וכו'... ומאירים מחדש! רק עם יותר מודעות...


 ברוך שם כבוד מלכותו... ראשי תיבות בשכם! שם נמכר יוסף לעבד... ושם עצמותיו...


הורידו קובץ PDF