פרשת שמות - עולה ראשון - חסד - בזכות אברהם אבינו


פרעה מלמד את המיילדות ואותנו את תהליך הלידה!

 

כשהרגליים קרות זה סימן שאורות החיים עולים למעלה בגוף... כדי לסייע בתהליך הלידה! את זה מסביר פרעה למיילדות העבריות, ולנו.

 

לפני הלידה הוולד מתהפך עם הראש למטה! ללמד אותנו שהוא חייב לאבד את מדרגתו הקודמת - כדי לעלות למדרגה חדשה! שהרי ישנם מספר שלבים בהתפתחות, שהם: עיבור, יניקה, מוחין... בהם כל מעבר בין בחינה לבחינה נקרא לידה! שבה אנו מורידים את הראש למטה, כלומר מקבלים החלטה מוותרים ומורידים את כל הרצונות והמחשבות הטובות שאיתם נולדנו, ואת הדאגה והאהבה רק לזולת, ובונים מסך, בדיוק כמו שעושים בסוכות... בדיוק כמו שחורשים את האדמה...  רק כך אפשר להתחבר למדרגה אחרת...

 

מיד עם הלידה אנו מקבלים את יצר הרע, מספר תעודת זהות, ושם...

 

שם הוא סוד המלכות! 

כולנו נקראים בשמות, וכאלו שמכירים אותנו נותנים לנו בנוסף שמות חיבה או גנאי... זה תלוי בכמה הם באמת מכירים אותנו, אבל השלב היחיד שמחבר אותנו אל החיים הרוחניים בו היינו ברחם אימנו, הוא השם שאיתו נולדנו! וגם פרעה שהוא יצר הרע.

  

אנחנו בדיוק מתחילים את חומש שמות... שפותח במילים: וְאֵלֶּה שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל – כל מקום בתורה בו כתוב וְאֵלֶּה, מוסיף על הראשונים, כלומר שמות הוא המשך ישיר לבראשית, שכולו מדבר על עולם הרוחני, על כוחות ועל חלומות, ותהליך הלידה מתבאר בדיוק כשיורדים למצרים.

 

ספר בראשית פותח בבריאת העולם, כלומר בלידת העולם! וספר שמות פותח בלידת עם ישראל ואיסוף ניצוצות הקדושות ממצרים, שהם טיפות קרי שיצאו מאדם הראשון במשך 130 שנה בהם פרש מחוה עד שהוליד את שת שהתגלגל במשה רבנו! 

במשך אותם 130 שנה הוליד אדם הראשון שדים ורוחות, וטיפות הקרי היקרות נפלו לערוות הארץ, שהיא מצרים! לשם כך היה צריך לרדת לגלות מצרים ולאסוף הניצוצות... אותם עדיין ממשיכים לאסוף ולתקן... זה בדיוק הסיבה שפרשת שמות פותחת את תקופת השושבים! גם הקוסמוס די מנסה להסביר לנו את המצב, כי תקופת החורף הוא סוד הנוקבא שבחורף יש יותר יותר חושך מאור, ובחורף יורדים גשמים המפרים את האדמה! מה שמזכיר לנו את תקופת השובבים...

 

תקופת השובבים היא תקופה שבה אנו קוראים את הפרשות: שמות וארא בא בשלח יתרו משפטים.

 

בתקופה זו אנו מתקנים את פגם הברית... ואיך מתקנים את פגם הברית? על ידי ברית!

הברית הוא הסכם לתהליך בו מוותרים על המדרגה הקודמת ויוצרים מדרגה חדשה! 

כדי לשמור על הברית אנו צריכים לשמור על ברית שבת, וברית הלשון, וברית המילה, וברית המחשבה... כן, גם על העיניים, שמשם התחיל חטא עץ הדעת.

 

הורידו קובץ PDF